Hannah Lore Toomeorg

Plaanis on üles ehitada ökoloogiline ja loodussäästlik majapidamine – ökoloogilistest ehitusmaterjalidest, loodustsäästva kütmisviisiga, vaastu põhimõtetel  ja luua permakultuuril põhinev aiapidamine. Kavas on kasutada kohalikke, traditsioonilisi,  taaskasutatavaid ja väikese primaarenergiasisaldusega ehitusmaterjale.

Selleks on plaanis projekti ehitamine ja rajamine läbi viia koolitustena, kus õpetada ja propageerida keskkonnateadlikku ehitamist ja jätkusuutlikku majandamist. Aidata kaasa ökoloogilist ehitamist puudutava oskusteabe ja kogemuste levikule.

Olles ise läbimas teed nn tavamaailmast ökokogukonda, näen, kui raske ja keeruline see on nii mulle endale kui ka minu perele ja lähedastele. Peamine raskus tuleneb aga lihtsalt informatsiooni puudusest, mis omakorda põhjustab lootusetust ja soovi  loobuda. Seega näen väga selgelt tulevikus oma rolli kogukonna elustiili nõustajana, kes, läbinuna isiklikult selle tee ja kogenuna, millist informatsiooni ja mis kujul just vaja on, annab nõu uutele kogukondadega ühineda soovivatele inimestele, mil viisil on seda võimalik teha.

Projekti mõju Parmu ökokogukonnale e meie pere panus kohalikule kogukonnale oleks järgmine:

  1. aidata uutel inimestel Parmu ökokogukonnaga liituda,
  2. kogukond vajab raamatupidajat, olen valmis selle oskusega kogukonda teenima,
  3. kogukonda soovitakse teha paari aasta pärast Gaia kooli osakond. Saan selle loomisel palju kaasa aidata,
  4. oleme perega valmis kaasa lööma kõikidel ühisüritustel ja –töödel, mida kogukonnas on vaja teha.