Henri Otsing – Luhametsa vana talumaja

Luhametsa väike kogukond hoiab alal hulka kultuurilise väärtusega mälestusi, millest vähim pole kirjaniku Juhan Jaigi kodukoht, tema loomingu peamine allikas. Küla identiteet vajab hädasti hoidmist, mida saavutada saab vist ainult püsielanik. Seda teha on meie soov.

Võimaldades aastaringset elamist Luhametsas, saab see kultuuriliselt üllatavalt rikas küla taas ühe toimiva talumajandi.

Eestlase jõukuse ja vastupidavuse selge ajalooline alus, üksiktalu, on taas omandamas tõsisemat kaalu nii majandus- kui kultuurielus. Andes võimaluse ühe sellise tekkeks, jagunevad loodusressursid jälle pisut ühtlasemalt, näiteks: maid ei majanda vaid suurettevõtted, vaid loodusest isiklikult hoolivad perekonnad-kogukonnad.

Talukultuuri edasikandmine tänapäeval on täiesti praktilistel põhjustel (nt prügisüsteem, kohalik naturaalmajandus, ehitusmaterjalide jm kättesaadavus) ka ökoloogilisema eluviisi edasikandmine. Kuid lisaks on meil sidemed Sänna mõisaga, Roosiku kogukonnaga ja Parmu ökokülaga, kellega plaanid ka koostööks.

Hea Koostöö HLÜlt saadud laenurahaga viiakse lõpule vana talumaja pooleliolevad ehitustööd.