Disainistuudio MUNA loob kolme tootegrupi valmistooted

Hea Koostöö HLÜ-lt saanud laenurahaga loob Disainistuudio MUNA kolme tootegrupi valmistooteid – siiditrükiga vääristatud suvised püksid ja särgid lastele, särgid täiskasvanutele ning vineertahvlil seinapildid lastetuppa.

Disainistuudio MUNA eesmärgiks on luua tooteid, mida ostes võib inimene tunda, et ta kuulub väikesesse ning eksklusiivsesse Eesti disaini armastajate klubisse. Meie jaoks on oluliseks väärtuseks tootja ja tarbija vaheline väike füüsiline vahemaa, tootmisprotsessi keskkonnasõbralikkus, toodete naha ja inimsõbralikkus, side toote disaineri ning selle tarbija vahel jne. Meie toodetel kujutatud tegelased on humoorikad ja omanäolised.

Muna toodab lasterõivaid, mis on loodus- ja nahasõbralikud. Lasteriiete juures kasutatavatel kangastel on Öko-Tex 100 märgistus ning need on õmmeldud väikeseeriatena Eestis. MUNA lasteriietel kujutatud naljakad tegelased on inspireeritud meie Eesti metsade loomadest. Suvistel särkidel ja pükstel on siiditrükiga kujutatud jänest ja mäkra ning nende jalajälgi. Oleme püüdnud kasutada värvikombinatsioone, mis pakuksid alternatiive traditsioonilistele sinistele ja roosadele lasteriietele, et riidekappi pisut vaheldust tuua. Meile meeldivad mahedad toonid, mis sobiksid nii poistele kui ka tüdrukutele. Nii värvitoonide, detailide, lõigete kui ka piltide osas püüame säilitada minimalistlikku joont. Ilmselt peamiselt seetõttu, et see sobitub meie endi eestlaslikult rahuliku loomuga.

Täiskasvanute särgid on imporditud Belgiast, need kannavad Fair Wear Foundationi märgistust ja on valmistatud orgaanilisest kangast. Särkidele on siiditrükiga prinditud samad loomad, luues võimaluse vanematel ja lastel ühesuguste piltidega riideid kombineerida. Kõik rõivad on trükitud käsitsi.

Kolmandaks tootegrupiks on pildid lastetuppa. Pildid on trükitud vineerplaadile, mille ühel pool on originaalmaali reproduktsioon digitrüki näol ning teisel pool on tahvlivärviga loodud pind, mida laps saab kasutada kriitidega joonistamiseks ja kirjutamiseks.

Oleme loonud tooted, mida tahaks ise kangesti igapäevaselt kasutada. Kui meie lapsed ja me ise oleme väga rahul, siis ehk leidub teisigi, kes võiksid sellistest toodetest rõõmu tunda!