Hundiallika projekti positiivne kogemus!

Vaatame täna tagasi ühele meie esimestest projektidest, kus Hea Koostöö HLÜ on abiks olnud. Selle keskuse liider ja eestvedaja on olnud algusest peale Kaia-Kaire Hunt.

Hundiallika Retriidi- ja Koolituskeskus on loodud loodus- ja inimkesksust, jätkusuutlikku maailmavaadet silmas pidades. See on suurepärane koht Lõuna-Eestis, kus viiakse läbi üritusi, toimuvad terviselaagrid, kodanikualgatuslikud liikumised ümarlauad ja suvekoolid, toimuvad alternatiivse haridussüsteemi ja keskkonnateadlikkuse kursused, permakultuuri koolitused, jooga-ja meditatsioonilaagrid. Tänaseks on seal tegutsetud juba 9 aastat ja tegemist on sotsiaalse ettevõtega.

Kaia-Kaire: Nii nagu iga ettevõtmisega, on meilgi olnud väljakutseid, aga julgelt võib ütelda, et rõõmu ja õnnestumisi on olnud rohkem. Nagu ilmselt paljud väikesed ettevõtted maapiirkonnas, on ka meie tegevuse puhul silma särama panevaks faktoriks mitte ettevõtlustulu, vaid see, mida me oma tegevusega loome. Jah, muidugi on oluline ka finantsressursside mõistlik planeerimine, aga ma ei usu, et väikest pereettevõtet saaks üldse teha raha pärast – varem või hiljem hakkaks see lihtsalt iseendale vastu töötama ja tekitaks liigset pinget. Meie keskuse kasvamine on toimunud etapiti, et mitte võtta liiga suuri riske, saada aru enda võimete piiridest ja koha iseärasusest.

Just väikeste hoiu-laenuühistute puhul on finantseerimisest abi, sest taotlusvormid on lihtsad ja alati on teispool telefonitoru või ekraani konkreetne inimene, kes püüab kaasa mõtelda ja leida parimat lahendust. See annab võimaluse rääkida otse ja ausalt, lihtsalt ja inimlikult, saada paindlikke lahendusi. Kui mõelda tulevikule, siis kuna alles lõppes talvemaja ehitus, siis hetkel kogume endid, et edasi toimetada. 2021. aastal on plaanis jätkata toidusalu ja võlumetsa rajamisega, millega tegima algust eelmisel aastal. Kunagi sooviks Hundiallika õuel näha ka head maakeldrit ja multifunktsionaalset kasvuhoonet. Aga nagu ikka, samm korraga.

Koostöö Hea Koostöö HLÜ-ga algas 5 aastat tagasi, kus laenude kaudu arengu toetamine on toimunud läbi kolme väiksema etapi. Esiteks, Hea Koostöö Hoiu-laenuühistu laen oli abiks kui renoveeriti ait-meditatsioonihoonet. Esimene laen maksti edukalt ja tähtaegselt ning see oli hea usaldusliku suhte alguseks. Projekti esimesest etapist saab lisaks lugeda siit: https://heakoostoo.ee/hundiallika-ait-meditatsioonihoone-renoveerimine/. Teisel etapil toetati Keskuse veesüsteemi väljaehitamist ja taastuvenergia süsteemi projekteerimist. Kolmandal etapil toetati Hundiallika Keskuse savikoja-majutushoone-söögitoa ahju ja pliidi ehitust.
Hundiallika Keskus on väga heaks näiteks, kuidas on võimalik jõukohaste arengusammude abil toetudes struktuurifondide poolt pakutavatele võimalustele, st kombineerida nii LEADER projektide abi, kui ka PRIA otsetoetuste võimalusi, saavutada kavandatud tulemused. Vajalikeks sildfinantseeringuteks kaasatakse Hoiu-laenuühistute vahendeid. Eriti kui omafinantseeringute võimalused on tagasihoidlikud.

Vaata lisaks: www.hundiallika.ee

Kui ka sinul on mõni sarnane projekt mõttes, kuid seni ei ole olnud võimalik sellele rahastust leida, siis anna endast kindlasti teada. Samuti anna teada, kui soovid sarnaseid erinevaid projekte toetades oma raha kasvatada ja meie juures hoius avada.